Co To Jest SEO? SEO Bez Tajemnic

Rozpoczynamy z prawdziwym impetem. Co to jest SEO i dlaczego w ogóle miałabyś tracić czas na jego naukę? Jeżeli prowadzisz bloga lub stronę internetową i chciałbyś, aby Twoje treści docierały do większej ilości czytelników, podstawowa wiedza na temat tego czym jest SEO i jak działa SEO może okazać się dla Ciebie niezbędna.

CO TO JEST SEO?

SEO to nic innego jak optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek. Jeżeli chodzi o wyszukiwarki, to w Internecie jest ich oczywiście wiele. My skupimy się na tej jednej, najważniejszej, czyli Google.

SEO odpowiada za wprowadzenie prostych i bardziej skomplikowanych strategii. Mają one na celu poprawę pozycji Twojej strony lub bloga w wynikach wyszukiwania.

Posłużmy się przykładem. Wyobraźmy sobie, że chcemy spędzić wakacje w Barcelonie i poszukujemy ogólnych informacji na temat naszego celu podróży. W wyszukiwarce Google wpisujemy „wakacje w Barcelonie”.

co to jest SEO? przykład 1

Spośród prawie 2.5 miliona wyników wyszukiwania to właśnie strony wakacje.pl i travelplanet.pl wybiły się na pierwsze dwa miejsca wyszukiwania. Możemy więc stwierdzić, że większość osób, które będzie poszukiwało informacji o wakacjach w Barcelonie, postanowi odwiedzić stronę wakacje.pl lub travelplanet.pl.

Co jeśli zechcemy zawęzić wyniki naszych wyszukiwań i wpiszemy „wakacje w Barcelonie z dziećmi”? Czy wyniki będą takie same?

co to jest SEO? przykład 2

Jak widzisz, dodanie frazy „z dziećmi” zupełnie zmieniło kontekst wyszukiwania i słowo kluczowe, a co za tym idzie proponowane przez Google strony. W tym przypadku wyszukiwarka sugeruje nam, że najwięcej informacji na temat wakacji w Barcelonie z naszymi milusińskimi znajdziemy na stronie kidsandgo.pl. To wspaniała reklama dla tej strony, prawda?

Naszym celem jest dojście do momentu, w którym Twój blog lub strona internetowa pojawią się co najmniej w TOP 3 wyszukiwania w Google. Dzięki wdrożeniu prostej wiedzy, uzyskasz darmową i efektywną reklamę swojej twórczości z Google. W tym właśnie pomoże nam znajomość SEO.

DLACZEGO JEST WAŻNE?

W Internecie jest mnóstwo różnych treści, które nieustannie walczą o Twoją uwagę. Jak wybić się spośród tak dużej konkurencji? Warto zadbać o SEO.

Wyobraź sobie, że na Twoją stronę wchodzi codziennie tysiące osób. Nie musisz stale reklamować swoich treści, publikować wpisów w mediach społecznościowych ani nawet pisać nowych postów. Wszystko to, odbywa się bez Twojej stałej ingerencji.

Jest to całkowicie możliwe właśnie dzięki SEO. Ponadto jest to o wiele łatwiejsze i mniej czasochłonne niż obsługa kont w mediach społecznościowych.

Najważniejsze jest jednak to, że na Twoją stronę przychodzą osoby, którym naprawdę zależy na tym, co masz do powiedzenia. Możesz być pewna, że jeżeli napiszesz wpis o wakacjach w Barcelonie, to właśnie osoby, które planują pojechać tam na urlop staną się Twoimi czytelnikami. Będzie im po prostu zależeć na tym, aby wynieść z Twoich treści jak najwięcej dla siebie.

Jeżeli umieścisz obszerny post na Facebooku o tym, jak zaplanować idealne wakacje w Barcelonie, przekonasz się, że zainteresuje to tylko niewielki odsetek czytelników. Nie każdy w końcu wybiera się do Hiszpanii.

Moim zdaniem, ruch z wyszukiwarek to najlepszy sposób na stałe i regularne zdobywanie czytelników. To, co im zaoferujesz i jak to wpłynie na spełnianie Twoich kolejnych celów, zależy tylko do Ciebie.

Jeżeli chcesz zaistnieć w Internecie, musisz poznać i stosować SEO.

Na tym blogu będziemy wspólnie uczyć się SEO. Przejdziemy przez wiele przykładów, poznasz najróżniejsze strategie SEO i będziesz mogła dostosować je do swoich potrzeb. Większy ruch na Twoim blogu lub stronie jest w zasięgu ręki.

Zostaw Komentarz