Projekt Ubersuggest i +4000 Nowych Wejść [#SPRAWDZAM_2]

Chcesz powiększyć ruch na stronie o ponad 4000 nowych użytkowników? Ubersuggest twierdzi, że jest to możliwe dzięki ich darmowemu projektowi. Sprawdzam więc projekt Ubersuggest!

Ubersuggest znałam już od dawna i korzystałam z niego, jako narzędzia do ogólnej analizy mojej strony i konkurencji. Dzisiaj w oczy rzuciła mi się reklama na stronie, według której dzięki projektowi oferowanemu za darmo przez witrynę, mogę znacząco zwiększyć ruch na swojej stronie. Postanowiłam to sprawdzić.

projekt ubersuggest

DARMOWY PROJEKT UBERSUGGEST KROK PO KROKU

Na początku wybieramy stronę, na której chcemy zwiększyć ruch. W kolejnym kroku nazywamy nasz projekt i wybieramy do 3 lokalizacji, z których chcemy nabywać nowych czytelników.

Skupiłam się na moim blogu pisanym po angielsku, dlatego wybieram Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię i … Niemcy. Już przy wpisywaniu drugiej lokalizacji wyskoczyła mi informacja o tym, że przekroczyłam limit i na kolejne z nich muszę wykupić subskrypcję (z darmowym Trialem). Tym razem nie skorzystam. Zostaję więc ze Stanami Zjednoczonymi.

Po krótkiej analizie słów kluczowych, projekt Ubersuggest pokazuje mi listę tych keywords, na których już rankuję w danej lokalizacji. Mogę z nich wybrać 25 słów, które program wpisze do mojego trakera.

Następnie mogę wybrać, czy chcę, aby wybrane przeze mnie słowa kluczowe były sprawdzane raz w tygodniu (za darmo) lub raz dziennie (potrzebna subskrypcja). Po dokonaniu subskrypcji można również aktywować sprawdzanie słów wyszukiwanych przez urządzenia mobilne, umówić się na rozmowę z trenerem SEO (raz na dwa tygodnie) oraz otrzymać spersonalizowaną pomoc SEO. W ostatnim kroku, możemy odpowiedzieć na pytanie, czy chcemy, aby zespół Ubersuggest pomógł nam z całym tym procesem. Darmowa jest tylko odpowiedź przecząca 🙂

CO DAJE DARMOWY PROJEKT UBERSUGGEST?

Po zarejestrowaniu w serwisie otrzymujemy analizę SEO naszej strony. Co w niej znalazłam?

  • ruch organiczny z ostatnich 4 miesięcy
  • liczbę organicznych słów kluczowych, którzy wpisali moi czytelnicy
  • ranking domeny
  • ilość linków zewnętrznych na moją stronę oraz to czy są „follow” czy „no-follow”
  • ranking moich słów kluczowych z ostatnich 4 miesięcy (ile słów znajduje się na pozycjach 1-3, 4-10 etc. w wyszukiwarce Google)
  • strony najchętniej odwiedzane przez czytelników według lokalizacji
  • podstawowy audyt strony (szybkość ładowania strony, błędy itp.)
  • raportowanie 25 słów kluczowych.

CO DALEJ?

W jaki sposób mogę użyć powyższych danych, aby zwiększyć swój ruch na stronie?

Najbardziej interesuje mnie, w czym może mi pomóc raport słów kluczowych. Jego wygenerowanie trwa jednak kilka kolejnych godzin.

Sprawdzam także, jakie błędy zostały znalezione na mojej stronie:

ubersuggest error

Przeanalizowałam błędy, które wychwycił raport i nie mogę zgodzić się z żadnym z nich.

Regularnie sprawdzam i ładują nową mapę mojej strony przez Search Console, a samo narzędzie do tej pory nie wskazywało mi żadnych błędów. Ponadto mój certyfikat SSL jest jak najbardziej aktualny. Skąd więc te błędy? Nie mam pojęcia.

To, co może mnie bardziej zainteresować to szybkość mojej strony. Za pomocą innych narzędzi (o tym napiszę wkrótce), sprawdzę czas ładowania strony na urządzeniach mobilnych.

ubersuggest szybkość strony

PODSUMOWANIE

Tak jak to bywa z darmowymi projektami, za większość dodatkowych opcji trzeba zapłacić. Bezpłatnie otrzymujemy wyłącznie cotygodniową analizę 25 słów kluczowych oraz podstawową analizę strony. Niestety, bez konkretnych wskazówek osoby początkujące nie będą wiedziały, jak użyć tych danych do poprawienia ruchu na stronie. Kuszenie ofertą, w której darmowy projekt może przynieść około 4000 nowych czytelników na stronę jest bardzo mylące.

Zostaw Komentarz