3 Rodzaje SEO. Poznaj Je Wszystkie!

W dzisiejszym wpisie poznasz 3 rodzaje SEO. Omówię je wszystkie po kolei, dzięki czemu poznasz ich znaczenie dla budowania własnej strategii marketingowej. Każdy z tych trzech rodzajów SEO posiada swoje własne narzędzia, o których również wspomnę w tym poście. Będę posługiwać się angielską nomenklaturą, które jest powszechnie używana i rozumiana także w polskim świecie SEO.

trzy rodzaje seo

3 RODZAJE SEO

O tym, co to jest SEO możesz dowiedzieć się w tym wpisie. Najczęściej wymienia się dwa rodzaje SEO: on-page SEO oraz off-page SEO. Warto jednak pamiętać, że duże znaczenie ma również trzeci rodzaj SEO, nazywany technicznym SEO. Dlaczego warto poznać je wszystkie? Ta wiedza może przydać Ci się do tworzenia własnej strategii SEO i pozwoli uporządkować całą optymalizację strony. Przejdźmy jednak do konkretów.

ON-PAGE SEO

On-Page SEO to coś, nad czym masz największą kontrolę, gdyż odnosi się bezpośrednio do tego, co publikujesz na swojej stronie. Stosując odpowiednie techniki, tworząc angażujące, wartościowe treści i wprowadzając słowa kluczowe, możesz pomóc wyszukiwarkom zrozumieć, co znajduje się na Twojej stronie i dopasować to do potrzeb osób, które poszukują informacji na dany temat.

Najważniejszymi elementami On-Page SEO są:

  • OPTYMALIZACJA TREŚCI – tworzenie artykułów, które przynoszą wartość czytelnikom.
  • SŁOWA KLUCZOWE – poszukiwanie słów kluczowych, które skierują ruch na Twoją stronę oraz odpowiednia implementacja ich na stronie.

Najważniejszymi narzędziami, w które możesz się zaopatrzyć są:

Nie są one niezbędne, ale znacznie ułatwiają pracę z treściami SEO.

Technikami poszukiwania słów kluczowych, sposobami na ich efektywne dodawanie do artykułów na stronie oraz sposobami na pisanie angażujących i pełnych informacji treści zajmiemy się w kolejnych artykułach.

OFF-PAGE SEO

Techniki Off-Page SEO odnoszą się do wszystkiego, co dzieje się poza Twoją stroną. Celem Off-Page SEO jest wzmocnienie relacji Twojej strony z innymi witrynami w sieci oraz na zyskanie tym samym w oczach algorytmach naszych wyszukiwarek.

Off-Page SEO to przede wszystkim:

  • BUDOWANIE AUTORYTETU STRONY – dzięki temu wyszukiwarka poleca Twoją witrynę czytelnikom jako renomowane i wiarygodne źródło informacji.

Głównym narzędziem Off-Page SEO są:

  • LINKI ZWROTNE, które przekierowują ruch z innych, najlepiej specjalistycznych i popularnych stron, na Twoją stronę.

Jak efektywnie zdobywać linki zwrotne? Na pewno wspomnę o tym w jednym z kolejnych artykułów.

TECHNICZNE SEO

Wszystkie elementy, które nie odnoszą się stricte do treści do elementy techniczne SEO. Co to takiego?

  • zoptymalizowana wersja mobilna strony
  • szybkość ładowania strony
  • budowa strony i jej struktura
  • bezpieczeństwo

To ta część SEO, którą zajmę się na końcu – po tym jak dokładnie omówię On-Page i Off-Page SEO. Jest ona trochę bardziej skomplikowana i wymaga większego zaawansowania, a czasem nawet pomocy osób trzecich. Ale o tym innym razem.

RODZAJE SEO: WNIOSKI

Wiesz już, że SEO ma swoje trzy odsłony – odnosi się do tego, co znajduje się na stronie, do tego jak bardzo polecana przez innych jest Twoja strona oraz do spraw ściśle technicznych. Aby stworzyć efektywną strategię SEO, nie możesz skupić się tylko na jednym z nich. Musisz używać różnych typów SEO jednocześnie, aby Twoja witryna miała największe szanse na pojawienie się na wysokim miejscu w wynikach wyszukiwania.

To tylko początek drogi, bo jeszcze wiele przed nami. W miarę, jak blog będzie się rozrastał, wszystkie niezbędne linki umieszczę w artykule, abyś miała do nich szybki dostęp.

Zostaw Komentarz