SEO W 10 MINUT [#SPRAWDZAM_1]

Nauka SEO to dla mnie przede wszystkim uczenie się od innych i korzystanie z ich wskazówek i doświadczeń. Internet jest pełen kompetentnych ekspertów i osób, którym nie do końca można ufać. Niniejszym otwieram nowy cykl na blogu #SPRAWDZAM, w którym będę testować na jednej ze swoich stron najróżniejsze wskazówki dotyczące SEO i pozycjonowania stron. Wyniki moich działań będę sprawdzać po miesiącu i po pół roku, aby dać szansę Google na przetworzenie zmian. Zaczniemy z dość obiecującą poradą, która ma poprawić SEO w 10 minut. Znalazłam ją na stronie https://www.digitalnomadwannabe.com/.

ZAŁOŻENIA

CELskupienie się na już wypozycjonowanych artykułach, które znajdują się już na pierwszej lub drugiej stronie w wyszukiwarce Google bazując na określonym słowie kluczowym
CZASSEO w 10 minut ma naprawdę zająć 10 minut w odniesieniu do jednej strony
NARZĘDZIEkorzystamy z narzędzia Google Analytics oraz Google Search Console oraz słów kluczowych
ŹRÓDŁOhttps://www.digitalnomadwannabe.com/seo-tip-thousands-page-views/

SEO W 10 MINUT KROK PO KROKU

Przejdziemy przez proces proponowany na stronie krok po kroku.

Jak wybrać najlepszą stronę, aby poprawić wyniki wyszukiwania?

 1. Zastanów się, czy któryś z Twoich artykułów ma już pewien organiczny ruch z wyszukiwarki. Jeśli ciężko jest Ci to określić, wykorzystaj Google Analytics:
  1. przejdź do Acquisition, następnie All Traffic, następnie Channels
  2. w tabeli poniżej wykresu kliknij Organic Search
  3. wybierz Secondary Dimension znajdujące się w górnej części tabeli
  4. kliknij Behaviour, a następnie Destination Page
 2. Spośród artykułów znajdujących się, na przykład, w pierwszej dziesiątce list, wybierz stronę, nad którą chcesz popracować i dodać do niej więcej słów kluczowych.

Jak znaleźć odpowiednie słowa kluczowe?

 1. Przejdź do Google Search Console i kliknij Skuteczność w menu po lewej stronie ekranu.
 2. W filtrze znajdującym się powyżej wykresu, możesz wybrać wartość Strona i wybrać artykuł, którą chcesz ulepszyć. W tabelce poniżej zobaczysz, które słowa kluczowe przynoszą Ci najwięcej odsłon i kliknięć w wyszukiwarce.
 3. Aby było Ci wygodniej analizować słowa kluczowe, pobierz raport np. w formacie Excel.
 4. Przejrzyj listę słów kluczowych w raporcie, które wyszukiwarka kojarzy z Twoją stroną i sprawdź, które z nich znajdują się w Twoim artykule.
 5. Jeśli w raporcie znajdują się słowa kluczowe, które pasują do kontekstu Twojego wpisu, a nie zostały w nim zawarte, postaraj się dodać je do swojego artykułu.

#SPRAWDZAM

Do testów wybieram stronę, która przez ostatnie 6 miesięcy miała 25,6 tysiąca wyświetleń, 306 kliknięć, CTR na poziomie 1,2% oraz średnią pozycję 8,4.

seo w 10 minut

Wybrałam kilka słów kluczowych, które dodałam do mojego wpisu (kolor niebieski), te w kolorze zielonym nie pasowały do kontekstu. Porównanie udało mi się zrobić dość szybko, dzięki zastosowaniu formuły =CZY.LICZBA(SZUKAJ.TEKST(A2;Arkusz1.$A$1)), w której w komórce A1 w Arkuszu1 wkleiłam cały tekst mojego artykułu z ten strony.

Za miesiąc, czyli 18 grudnia 2020, sprawdzę statystyki i przekonam się, czy tip SEO w 10 minut jest warty polecenia 🙂

Zostaw Komentarz